Czy warto się odchudzać?

Nadwaga towarzyszy Ci od dłuższego czasu i już się do niej przyzwyczaiłaś? Wydaje Ci się, że do niczego nie potrzebujesz zgrabnej i szczupłej sylwetki? Nie masz zamiaru pozbyć się nadwagi, bo uważasz, że to nie ma sensu? Niestety – otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny i problem wizualny, to coś więcej – dowiedz się dlaczego warto pozbyć się nadwagi w jak najkrótszym czasie!

nadwaga to spory problem zdrowotny

Do nadwagi można się przyzwyczaić!

Niestety! Coraz więcej osób otyłych twierdzi, że odpowiada im ich waga i styl życia, gdzie nie muszą martwić się o swoją dietę. Jedzenie „czego dusza zapragnie” staje się największą nagrodą, która przesłania korzyści bycia szczupłym.

Osoby młode, które dbają o swój wygląd mają z powodu nadwagi liczne kompleksy, przychodzi jednak taki dzień, w którym przyzwyczajamy się do swojego wyglądu, wagi i samopoczucia, które towarzyszy otyłości, a które nie zawsze jest takie, jakbyśmy tego chcieli!

Taki stan rzeczy sprawia, że nasz organizm zaczyna szybciej się starzeć, widać to na skórze ale nie tylko. Nasza kondycja spada a po cichu zaczynają rozwijać się groźne choroby, które być może na dzień dzisiejszy nie dokuczają nam wcale. Minie jednak kilka, kilkanaście lat i na własnej skórze odczujemy jak ważne jest zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta i ruch, który potrzeby jest każdemu człowiekowi bez względu na jego płeć czy wiek.

Tkanka tłuszczowa to nie tylko zły wygląd! To także problemy ze zdrowiem!

Wydawało Ci się, że przyzwyczajenie się do swojego wyglądu i poczucie się dobrze we własnej skórze to koniec Twoich problemów? Nic z tych rzeczy! To nie takie proste, jak może się z początku wydawać.

Samoakceptacja siebie samego jest oczywiście niezwykle ważna ale przy otyłości mamy do czynienie z licznymi chorobami współistniejącymi, które bardzo często nie dają w początkowym okresie absolutnie żadnych objawów. Ciągłe podjadanie niezdrowych przekąsek może doprowadzić, że w którymś momencie Twój organizm się zbuntuje.

fałdki na brzuchu wyglądają mało estetycznie

Osoby otyłe zdecydowanie częściej od tych szczupłych cierpią na takie dolegliwości jak:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • zwyrodnienia stawów(szczególnie kolanowych),
  • cukrzycę typu II,
  • problemy z libido,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • i wiele, wiele innych przypadłości, które nie są przyjemne!

To wszystko sprawia, że każdy z nas powinien poważnie zastanowić się nad stylem swojego życia, dietą i aktywnością fizyczną, której większość nas unika jak ognia!

Co więc zrobić, by szybko schudnąć i pozbyć się nadwagi?

Do wyboru jest kilka metod – zarówno drogie, jak również tańsze – my skupimy się na tych całkiem darmowych! Po co kupować drogie suplementy, uczęszczać na jeszcze droższe zabiegi wyszczuplające skoro dość sprawnie można schudnąć we własnym domu bez uszczerbku w postaci nadszarpniętego budżetu.

Aby szybko schudnąć wystarczy zacząć odpowiednio się odżywiać. Jedzenie 5 niewielkich posiłków, unikanie jedzenia tłustego i wysoko przetworzonego. To wszystko sprawi, ze efekty będą pojawiać się już po kilkunastu dniach. Oczywiście nie nastawiaj się na spektakularną metamorfozę, ta jest możliwa jedynie w momencie, gdy odessasz sobie tkankę tłuszczową. A i tak pozostaną po tym fałdy, które nie znikną w kilka chwil.

Pamiętaj również o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej – im więcej się ruszasz, tym więcej kalorii spalasz a dzięki wysiłkowi możesz pozwolić sobie na małe odstępstwa od diety, które nie skończą się źle. Pamiętaj, że jesteś w stanie spalić każdą ilość spożytych kalorii i odpowiednia dawka sportów sprawi, że osiągniesz sukces nawet bez rygorystycznej i pełniej wyrzeczeń diety.

Nie zapominaj o motywacji – od tego jak bardzo chcesz schudnąć zależy sukces – to właśnie odpowiednie podejście do odchudzania jest w stanie zapewnić najlepsze i przede wszystkim trwałe efekty, do których każdy z nas powinien dążyć każdego dnia walki z nadwagą!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 KarLow.pl - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress