Przedwczesny wytrysk – co zrobić, by się go pozbyć?

Każdy z nas był kiedyś nastolatkiem, każdemu zdarza się skończyć zbyt wcześnie. Niestety w niektórych sytuacjach przedwczesny wytrysk to nie jednorazowa niedyspozycja a powtarzający się problem, który prowadzi do napiętej atmosfery w sypialni. Co zrobić, by uporać się z tym problemem i wydłuży stosunek?
przedwczesny wytrysk u mężczyzn to częsty problem

Przedwczesny wytrysk problemem młodych kochanków

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z seksem? Jesteś mocno podniecony i nie bardzo potrafisz kontrolować ejakulację? Nic dziwnego! Wielu młodych facetów zmaga się z problemem przedwczesnego wytrysku.

Pamiętaj, że ten problem tkwi wyłącznie w Twojej głowie. To nie żadna choroba(przeważnie) ale zbyt duże podniecenie sprawiają, że kończysz zbyt szybko. Jest kilka sposobów na wydłużenie stosunku, które pomogą Ci nauczyć się swoich reakcji i wydłużyć stosunek o kilka minut.

Musisz wiedzieć, że nie długość jest jednak najważniejsza. Wychowani na filmach dla dorosłych młodzi ludzie uważają, że seks powinien trwać godzinę lub więcej. Prawda jednak jest całkiem inna. Zbadano, że średni stosunek trwa tylko kilka minut. Zdziwiony? Takie są fakty. Wcale nie musisz wytrzymać kilkudziesięciu minut, by doprowadzić swoją partnerkę do szaleństwa.

W razie jakiejś wpadki ona nie musi być pokrzywdzona. Kobietę można doprowadzić do orgazmu na wiele sposobów, skoro sam stosunek nie poszedł po Twojej myśli to może warto przejść do innych działań?!

To nie jest Twój problem, to Wasz wspólny problem!

Wydaje Ci się, że jesteś sam? Niepotrzebnie. Warto porozmawiać o tym co się stało z partnerką. Może nie dokładnie w momencie, w którym skończyłeś ale gdy macie chwilę po stosunku to można obgadać problem i zastanowić się nad jego rozwiązaniem.

Skoro problemem jest zbyt mocne podniecenie to warto je w jakiś sposób rozładować. Masturbacja przed stosunkiem? Seks oralny? To wszystko może sprawić, że gdy dojdzie do zbliżenia Twoje podniecenie nie będzie na tak wysokim poziomie i wytrzymasz dłużej.

Pamiętaj, że krótka rozmowa i chwila szczerości może pomóc w rozwiązaniu problemu. Wydłużenie stosunku z partnerką, która nas rozumie to dość prosta sprawa.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

To nic innego jak ejakulacja, która nastąpiła zbyt wcześnie. Z medycznego punku widzenia przedwczesny wytrysk można podzielić na:

  • zbyt przedwczesny – pojawia się często zanim dojdzie do stosunku,
  • przedwczesny –  pojawia się w trakcie stosunku, ale tuż po wprowadzeniu penisa do pochwy,
  • zbyt wczesny – mówimy o nim, gdy wytrysk pojawia się po kilku ruchach.

Wielu mężczyzn, szczególnie tych młodszych szuka w sieci informacji na temat tego, ile powinien trwać stosunek. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bo nie ma 2 takich samych osób na świecie. Każdy z nas potrzebuje innych doznań, inny jest też czas, w którym kobiety osiągają satysfakcję.

Wrzucanie całej populacji do jednego worka byłoby więc nonsensem. Faktem jest, że kilkanaście minut to średnia, którą wielu facetom ciężko przebić. Jeśli potrafisz tyle wytrzymać w łóżku to z całą pewnością nie masz problemu ani z przedwczesnym wytryskiem, ani tym bardziej z długością stosunku.

Czy można wyleczyć przedwczesny wytrysk?

Wszystko zależny od przyczyny. Jeśli przyczyną jest młody wiek lub długa przerwa pomiędzy zbliżeniami to wykonując kilka popularnych ćwiczeń można pomóc sobie i wydłużyć stosunek. Pamiętajmy, że bardzo ważny jest ruch i dieta – to podstawa zdrowia, która również ma ogromny wpływ na jakość naszego życia seksualnego.

Jeśli szukasz farmakologicznych środków do walki z przedwczesnym wytryskiem to do wyboru masz żele i spraye oraz prezerwatywy nasączone środkiem znieczulającym. Dla wielu mężczyzn to dobry sposób, by wydłużyć stosunek. Wydaje się jednak, że zmniejszają one trochę przyjemność z seksu. Czy warto je stosować? Każdy powinien sprawdzić je na sobie i zdecydować.

Jeśli chodzi o tabletki to sporym powodzeniem cieszą się leki z grupy SSRI, które są wykorzystywane w leczeniu depresji i stanów lękowych. Jeśli przyczyną Twoich problemów jest więc depresja lub inne zaburzenia psychiczne to warto udać się do specjalisty, który przepisze odpowiednie środki.

W niektórych przypadkach konieczna będzie pomoc specjalisty. Przedwczesny wytrysk mogą powodować choroby takie jak:

  • Cukrzyca
  • Problemy z tarczycą,
  • Choroby neurologiczne,
  • Przerost prostaty i inne choroby układu płciowego.

Jeśli podejrzewasz u siebie którąś z powyższych chorób to koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Wyleczenie choroby-przyczyny spowoduje redukcję problemów z przedwczesnym wytryskiem.

Popularne metody opóźnienia wytrysku i wydłużenia stosunku

W sieci znaleźć można wiele metod, które mają zapewnić wydłużenie stosunku. Na kilka z nich warto jednak zwrócić uwagę bo są skuteczne i bardzo proste. Jeśli pomoże Ci partnerka będziesz mógł wytrzymać zdecydowanie dłużej niż zwykle.

Start-stop

Ćwiczenie to zaczynamy wykonywać w trakcie masturbacji, po opanowaniu własnych odruchów można stosować je również z partnerką.

Polega ono na poprzestaniu masturbacji w momencie, gdy nadchodzi wytrysk. Po chwili odpoczynku zaczynamy od nowa. Wykonujemy kilka podejść. Dzięki tej technice nauczysz się dostrzegać moment, w którym należy coś zrobić, by nie spowodować wytrysku.

Ćwiczenie w trakcie stosunku to wyższa szkoła jazdy – warto jednak próbować. Trening czyni mistrza!

Metoda uciskowa

Prosty sposób, by opóźnić wytrysk nawet kilkukrotnie. Można ją stosować zarówno z metodą start-stop jak i w trakcie stosunku.

Polega na objęciu żołędzi w momencie, gdy nadchodzi wytrysk. Zdecydowany ucisk spowoduje, że po kilku chwilach będziesz mógł kontynuować. Ten krótki ucisk to doskonały sposób na przedwczesny wytrysk.

Metoda 9-ciu pchnięć

Metoda prosta i przyjemna, stosujemy ją w trakcie stosunku. Polega na połączeniu głębokich pchnięć z płytszymi i delikatniejszymi.

Z początku wykonujemy 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie, następnie 8 płytkich i 2 głębokie i tak aż do momenty, gdy uzyskamy 9 głębokich. To prosty i całkiem fajny sposób by przedłużyć stosunek o kilka minut.

Nie spinaj się – to tylko pogarsza sprawę!

W zdecydowanej większość problem przedwczesnego wytrysku to problem, który siedzi w naszej głowie. Jeśli nie będziemy traktować seksu jak misji wojennej i skupimy się na tym, by było miło i przyjemnie, jeśli będziemy dbać, by nasze podniecenie nie sięgało kosmosu to szybko okaże się, że problem zniknie!

Wydaje się to banalne, ale takie są fakty. Odpowiednie podejście to połowa sukcesu.

Przesadne spinanie się, patrzenie na zegarek, by pobić kolejny rekord – to wszystko sprawia, że nie mamy żadnego wpływu na moment ejakulacji. Leczenie przedwczesnego wytrysku nie musi być trudne. Wystarczy, że zadbacie wspólnie o odpowiednie warunki i klimat a w razie niepowodzenia spróbujecie jeszcze raz!

Pamiętaj, że nie zmagasz się z tym problemem sam – blisko 20% mężczyzn(https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0302283810001338) cierpi na umiarkowane zaburzenia związane ze zbyt szybką ejakulacją. To nie powód do wstydu ani zmartwień!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 KarLow.pl - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress